| EdwardMdk a întrebat:

Am varsta de 14 ani si cred ca am o problema cu greutatea, ultima data cand m-am cantarit aveam 78Kg si 1. 65cm ...De atunci a trecut ceva timp, gen 4 luni ceva de genul cred ca acum am 1. 70cm sau 1. 75cm daca vreti sa ma vedeti mai bine ma gasiti pe Insta @_edwaardd_ Acum am 2 luni vacanta si vreau sa slabesc dar nu stiu cum, gen nu sunt foarte gras(sunt gras dar nu se vede foarte tare), dar totusi vreau sa mai slabesc cam 10-15kg deoarece acum am cred ca peste 80kg dar sunt si inalt si nu prea se vede, stie cineva cum pot slabi? Ceva antrenamente acasa sau ce sa mananc sau daca e bine sa fug?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AG777 a răspuns:

Da la 14 ani clar ai o problema, evita pe cat de mult făinoasele, mănâncă mai mult carne de pui decât de porc, dimineața mănâncă un iaurt și câteva fructe, de 2 ori pe zi alergări, important e sa arzi calorii cat mai multe și să mănânci produse sărace în calorii

| EdwardMdk explică (pentru AG777):

UIte-ma,intra pe link si ai poze cu mine spune-mi daca par atat de gras https://imgur.com/LLeKeBc

| mitzok a răspuns:

Am 1.70 si 64 de kg, 15 ani, ma poti gasi pe Instagram mitza1_, merg la sala de 4 ori pe saptamana si am reusit sa slabesc cam 10kg in 4 luni(2 de sala), as vrea sa pun si masa musculara pe mine dar sa si fiu lean, incerc sa ma tin de programul pe care il am acum gen nu prea mai mananc fast food si imi fac doar salate si d astea nebune