| anonim_4396 a întrebat:

as avea o problema. Daca imi puteti spune niste modalitati (cure de slabire) pentru ca in ultimul tim pam cam pus pe mine si la 14 ani am 50kg as vrea sa slabesc pana la 40 kg va multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NAdrian a răspuns:

Este si dieta o parte,dar eu zic ca miscarea(sportul) face corpul dorit.
Fara a manca exagerat seara... si cu un sport in mod regulat:volei,fotball, atletism, nu se vor simti kilogramele in plus. Daca nu iti plac sporturile sau baietii mai mari de la ele, poti incepe acasa cu un program de(abdomene, flotari ziua mananci fructe) si sa ajungi la ture de stadioane cu prietenii tai nepracticand un sport fix.

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Evita consumul excesiv de paine si mai ales sa manaci dupa ora 18:00! Daca vrei sa vezi rezultate rapid, du-te la sala sau fa jogging!

| maryusuy a răspuns:

Incearca sa faci cat mai mult sport, sa nu mai mananci dupa 6-7 seara si sa bei cat mai multa apa. Succes. happy

| kl4u a răspuns:

Multumesc tuturor am sa incerc