| laurik97 a întrebat:

Ma puteti ajuta va rog cu niste cure de slabire usoare si rapide.sunt fata si am 13 ani.in ultimul timp am pus rau de tot pe mine si vreau neaparat sa slabesc intr-o luna... vreau sa dau jos si de pe pulpe...mersi happy

Răspuns Câştigător
| liveincolors a răspuns:

Nu iti recomand sa tii nicio cura. Cea mai buna este miscarea, incearca sa mergi cat mai mult, danseaza, mergi pe bicicleta. Iar in legatura cu alimentatia, incearca sa-ti creezi un stil de viata sanatos.

4 răspunsuri:
| Miruna_7873 a răspuns:

La 13 ani nu ar trebui sa tii nici o cura de slabire, afecteaza cresterea.
Insa pentru a scapa de grasime poti face mult sport;*.

| shadovv a răspuns:

Pai incerca si jogging...
despre cura mananca cereale din astea sanatoase (nu chocapic sau alte porcarii) si foloseste mai putin paine + mult sport!

| Alexutza_1827 a răspuns:

Pai poti incerca sa eviti Fast-Food-urile si...in rest nu ia ce sa fcai esti mult pre mica pentru curii...ai putea sa ti o cura doar daca efectiv ai fii obeza si doar la recomandarea doctorului

| laurik97 explică:

Ms pentru sfaturi:*