| Szabii a întrebat:

As dori sa slabesc cateva kilograme, imi puteti da va rog frumos o dieta, un regim, un sfat ceva?
Vreau sa dau jos maxim 5-7 kile...
Va multumesc. O zi buna.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| tpuu a răspuns:

Du.te la sala si fa mult sport. renunta la sucurile acidulate sau la orice suc, si incearca sucul de lamaie dar nu pune zahar. nu mai manca dupa ora 6-7, bea multa apa, renunta la dulciuri, renunta la a mai manca multa paine ..in general ai grija la mancare, nu manca mult.

| Szabii explică (pentru tpuu):

Nu am timp de sala. In vara vreau sa ma reapuc. Sport fac, alerg de 2-3 ori pe saptamana, iar in week-end am dans ( dansez de 7 ani ).
Faza e ca mananc dupa ora 9-10, mananc zilnic dulciuri, paine mananc cel mai mult : la scoala 2 sandwichuri, micul dejun 1 felie, si seara 1-2 felii. sad
Incerc sa fac cumva. Mersi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Depinde ce inaltime, greutate ai!
Mergi pe o alimentatie saraca caloric si include si miscare fizica zilnic.
Te pup!

| user5493 a răspuns:

Legume+fructe la greu, fara lactate, carne.

| icEmaN10 a răspuns:

Salut! Intai de toate trebuie sa stii ca nu trebuie sa te opresti din mancat! exclus asta e cea mai mare porcarie!
1.Incearca sa bei zilnic 1.5L APA! cel putin dar apa plata nu minerala sucuris sau altceva!
2.Incearca sa ai mesele la ore fixe
3.Asa am slabit eu 16 kg in 2 luni stiu poate iti pare mult dar in prima saptamana am slabit 5 kg si dupa acea tot usor si merita sa incerci:
Ora 7:00 - cand ma trezeam mancam o felie de paine prajita cu sunca si eventual o rosie! Atat!
Ora 10:00 -un mar SAU un iaurt 0, 1 grasime este de baut.
Ora 14:00 - gratar de PUI cu salata SAU legume fierte.
Ora 16:00 - mar sau iaurt.
Ora 18:30 - un ou fiert SAU legume fierte(daca n.ai mancat la amiazi) SAU un peste(200g) SAU salata.

Sper ca ti-am fost de foloswinking Funda?

| Szabii explică:

Mersi.

| AlexandraStefan12 a răspuns:

Ar trebui sa ai program de masa pe care sa-l respecti.Iti recomand si produsele Herbalife, care nu sunt numai pentru slabit.Eu am consumat si am slabit 6 kg.Te poti interesa pe net

| medicinanaturalaod a răspuns:

Buna ziua. Daca nu este vorba de o dereglare hormonala, este simplu sa slabesti acum cand pietele sunt pline cu verdeata. Multe salate asortate, multa miscare in aer liber (se poarta mersul pe bicicleta...si eu mi-am cumparat una acum o saptamana si este o investitie formdabila), incearca sa nu mai mananci dupa ora 18.00, consuma doar carne slaba....si nu in toate zilele. Succes!