| Taviy a întrebat:

....as vrea si eu cateva sali de fitness din Ploiesti, mai exact un top.Care sunt cele mai dotate si tarifele lor.Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| JohnnyBi a răspuns:

Lol. o sa iti fac topul dupa alea la care am fost eu.
startgym - pret 160/luna. are ceva aparatura, mie personal nu imi place. este mai mereu gol sau foarte putina lume, aparatele nu imi plac (nu am putut sa ma obisnuiesc cu ele).
oxygen - 100/luna (cand m-am dus eu, acum am inteles ca s-a scumpit). aparate super, persoane ok, mereu un antrenor sa te ajute, trebuie sa platesti cardio separat (no me gusta).
max gym (nu mai stiu pretul, am fost acum ceva ani). o sala ok. aparate ok, lume ok.
fitness factory (oricat am incercat alte sali, aici ma simt cel mai bine). aparatura ok (nu este noua, dar merg toate bine, ca unse). persoanele super (intrebi pe oricine sa te ajute, oricine este dispus sa te ajute). instructor de obicei doar pana in ora 13, un tip super. nu prea au aparate cardio (au vreo 3 biciclete si atat), dar 90 lei pe luna, alaturi de faptul ca ma simt super aici, locuri de parcare (nu ma chinui ca la celelalte). nu stiu, atmosfera este ceea ce mi-a placut cel mai mult.
din auzite:
gold gym - abonament foarte ieftin (era vreo 60 lei), nu merge apa calda la vestiare, persoane putine in sala)
sala aia de la afi palace - doar 1 parere de la un prieten, costa mult, dar isi merita banii.
personal, anul asta o sa stau sigur la fitness factory. daca am nevoie de cardio, prefer sa ma duc la alergat, decat sa schimb sala doar pentru asta