| Adrian022 a întrebat:

Aseara am calcat intr-o pioneza, mi-a intrat cam jumatate in calcai.Am scos-o imediat, iar astazi ma doare foarte putin cand ma apas pe calcai. sau cand calc cu calcaiul.Este posibilitatea sa ma infectez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| GabyAdicaEu a răspuns:

Prietene sincer iti recomand sa faci un anti-titanus... poate sa se infecteze si chiar sa fie ceva nociv.

| agentclanc21 a răspuns:

Salut. Nimeni de aici nu este indeajuns de pricepupt pentru a te ajuta. Cel mai bine ar fi sa conulti un medic.
Insanatosire gravnica!