| George_Gr_1995 a întrebat:

Asta va fi o întrebare la care doar un doctor ar ști să răspundă.
-De ceva timp când stau într-o poziție în pat la tv sau pe telefon mă doare foarte rău undeva la nivelul cutiei toracice dar nu in piept ci pe spate mai jos de ceafă cu 20cm stânga,mereu același loc, mereu aceeași durere care nu mă lasă să stau in poziția aia și trebuie sa mă ridic din pat de durere și nervi. Am doar 17 ani mă gândesc că e o problemă (problema o am de 4-5 luni ) poziția este una normală ex: __/ Ceva de genul, rezemat de pernă.
Ofer fundă!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Si tu ai pine baza pe un raspuns dat aici pe site? este vorba despre sanatatea ta, nu despre o zgarietura ori o unghie rupta.
Cel mai indicat ar fi parerea unui medic de familie si apoi catre cel de specialitate.
Nu ezita si cere ajutor medicilor.
O zi bunahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur,numai un doctor poate da un raspuns corect, insa parerea mea este ca e ceva la o vertebra. Mai am si eu asa ceva si banuiesc ca din cauza ca stau mult la pc cu capul putin aplecat si corpul incovoiat. daca nu stai mult la pc, alta poate fi cauza.Numai doctorul poate da un diagnostic corect.

| malvinacroft a răspuns:

Da, pare a fi o vertebra. Gaseste pe cineva care face Yumeiho, sa iti puna vertebra la loc, e o manevra foarte usoara si nu doare. Asta daca nu vrei sa te duci la doctor.

| Zeron a răspuns (pentru malvinacroft):

Cred ca ar fi mai indicat un doctor!

| George_Gr_1995 explică:

Mă doare si când nu respir zeron

| Zeron a răspuns:

Salut, dupa spusele tale ai putea avea nevralgie intercostala. Te doare acolo cand inspiri adanc?