| Andrew246 a întrebat:

Salut TPU, bai frt… deci de 4 ani am problema asta și m-am saturat.
Când merg la mare, nu sunt tipul care sa stea sa se bronzeze sau așa, mai mult intru in apa… ma rog, ma dau cu crema solară ca sa nu ma ard chiar așa tare… și ca in anii trecuți, s-a întâmplat și azi același lucru…am stat in apa, după care am ieșit și ma pun la umbra, și observ cum am pe piept(țin sa Menționez ca și in anii trecuți doar pe piept îmi apăreau niște bubițe mici roșii) ca la o alergie mai pe scurt, însă nu pot sa înțeleg de la ce, și problema e ca ma ustura extraordinar de tare și nu mai pot face dus fierbinte ca se inflamează și nu mai pot de durere, dacă exista cineva care trece sau a trecut prin asta, îmi puteți spune va rog ce sa fac sa nu îmi mai apăra bubitele astea și cum sa scap de ele? Va rog mult, căci simt ca mor la cât de tare ustura.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| nukeyly a răspuns:

Redu timpul de expunere pe ceas si vezi next renunta la crema solara poate ce folosesti tu[compara cu alte branduri, intelege ingredientele] are ceva in ea la care doar tu esti alergic, in general cremele au gen, ex: penta hexa bisfenol ciclobutan cazan; ca nici nu le poti citi dar sa mai sti si ce-ti fac la instalatie de nu esti chimist fanatic cu google suprem in fata.

La fel si cu sapunu de mana in afara de marsilia si alep55% toate is toxice ca na suntem multi.