| Robert1603 a întrebat:

Salut.
De cand am sosit de la mare si am observat ca pe umeri mi-au aparut niste bubite mici rosii. Am numai pe umeri unde m-am bronzat. Oare sa fie vreo alergie de la crema pentru protectia solara? Pentru ca numai unde am dat cu ea mi-au iesit bubitele. Stie cineva daca trece repede fara tratament de la medic? A trecut 1 zi si inca n-au disparut. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adixuuu a răspuns:

Daca e alergie trec de la sine eu zic sa astepti o saptamana apoi daca nu trec mergi la medic, dar mai mult ca sigur vor trece, bubitele pot fi si de la soare ca eu am avut pe piept

| Lexi888 a răspuns:

Alergie la crema nu te mai da cu ea, da cu apa si săpun de foarte multe ori si du-te la farmacie si ia un unguent pe nume baneocin, presupun ca ai auzit de el. date cu el de max 4 ori, pana trec. Funda?

| cosminapjm4 a răspuns:

Sunt de la razele de soare.te-ai ars prea tare si nu iti permite corpul