| Bogdanss a întrebat:

Cand eram mic am avut suflu sistolic, as vrea sa stiu daca sunt apt de sport?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

In momentul de fata esti apt sa-l intrebi doar pe doctor!

| pilaf a răspuns:

Suflul sistolic nu "se vindecă" decât prin operație. Ești apt de sport, dar vei obosi mult mai repede decât ceilalți. Din păcate, dacă te referi la sport de performanță, e puțin mai greu.

| Storm1X a răspuns:

Doar un doctor iti poate spune