| Sp3ciaL0pS a întrebat:

care e cea mai buna grupa de sange si cand iti spune grupa ta de sange cand iti ei buletinul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lucky_6605 a răspuns:

Ab 4 pentru ca este cea mai compatibila dintre toate, iar daca vrei sa afli grupa ta de sange du-te la doctor

| Liviu a răspuns (pentru lucky_6605):

Din cate stiu eu 0, 1 e cea mai buna, poti dona la toti happy dar poti primi doar de la 0, 1

6 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Grupa de sânge nu ţi-o spune nimeni. Trebuie să o afli singur. Mergi la un laborator sau la spital şi vorbeşte cu un medic, spune-i că vrei să afli ce grupă de sânge ai.
Iată un articol interesant aici: http://www.sfatulmedicului.ro/......atea_6021.
Eu sunt de părere că nu există grupă bună şi grupă mai puţin bună.
Totuşi, AB4 este cea mai avantajoasă deoarece poate primi sânge de la toate celelalte grupe.
Pa-pa.

| DenisIonut01 a răspuns:

Cea mai buna grupa de sange este 0 pozitiv (0+) si o afli cand te duci la doctor si spui ca vrei sa iti afli grupa de sange

| Grimmjow69 a răspuns:

Grupa de sange "AB4"
Doar prin analize, altcumva nu se poate.

| Bibicu_Jessy_1990 a răspuns:

Nu exista cea mai buna grupa. Toate sunt bune. Cea mai avantajoasa grupa este AB4 pentru ca este primitor general, deci daca doamne fereste ti se intampla ceva si ai nevoie de sange(avand grupa de sange AB4) poti primi sange de la oricine. Si... nu, nu iti spune grupa de sange la primirea buletinului. happy