| Desh a întrebat:

Salut TPU! Ce e recomandat să beau? Apă plată sau minerală?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Apa plata, cea minerala are multe saruri care iti pot crea pietre la un moment dat.

| sierra1 a răspuns:

Pune plăcerea ta mai presus de orice. Poftă!

| dullcat a răspuns:

Buna.Considerand ca ambele vin ambalate in plastic si exista studii serioase care arata cum mancam cantitatea de plastic egala cu un card de credit, saptamanal, probabil nicio alegere nu e ok.

| thebest909 a răspuns (pentru dullcat):

Pai si atunci ce sa mai bea?
ON: Eu unul prefer apa plata, iti potoleste setea mai bine, de la apa minerala poti simti ca te arde stomacul -nu toata lumea-.

| dullcat a răspuns (pentru thebest909):

Cel mai eficient si mai ieftin ar fi sa instalezi un filtru, alegand sa consumi apa de la robinet.

| relian a răspuns:

Apa plata, cei aia? laughing apa minerala, cei aia? laughing In afara de apa distilata, care este apa pura, adica H2O, orice apa este, minerala, nu exista la vinzare apa care sa nu fie minerala, ori in natura.
In natura nu exista apa pura, e doar minerala ai priceput?
Daca insa te referi la apa carbogazoasa sau necarbogazoasa, aia e alta poveste.
Asa ca bea ce iti place, gazoasa sau negazoasa, tot apa este.

| Frank51 a răspuns:

Este recomandat un păhărel de țuică dimineața pe stomacul gol.

| ReddY25 a răspuns:

Cea plată e mai ușoară