| anonimus010101110 a întrebat:

Salut TPU, ce se intampla daca mananci numai supa la plic timp de o luna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Te umfli de E-uri, nimic mai mult.

| sierra1 a răspuns:

Probabil că ți se urăște de ea

| Celcestietot a răspuns:

Nu mai esti om.

| anonimus010101110 explică (pentru Celcestietot):

De ce?

| Celcestietot a răspuns (pentru anonimus010101110):

Pentru ca nu asta defineste un om, in plus, ce este consumat in exces nu este sanatos.

| Lukasssz a răspuns:

Devi ceea ce mananci, in cazul tau supa de plic.

| Werrich a răspuns:

Nimic special.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai supa la plic, sau?
Nu recomand daca e numai supa la plic. Nu contine prea multe chestii care sa fie si nutritive. Doar care alimenteaza, nu hramesc...

| anonimus010101110 explică (pentru anonim_4396):

Ma gandesc ca din moment dat ce e supa poti slabi repede cu ea, plus ca e ieftina

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimus010101110):

Pai nu stiu ce sa zic. Da teoretic poti, doar ca te infometezi si daca te infometezi va fi usor sa pui sa loc tot ce ai dat jos ca o sa te ia o foame d-aia necontrolata de numa', la un moment dat.
Eu iti recomand sa incerci ceva mai nutritiv daca vrei sa slăbești si sa ai si niste carbohidrati in dieta, niste cartofi, niste linte, niste ceva. Eventual jumate de portie cat ai mai manca normal, dar sa ai.
Si proteine neaparat. Dar supa ta cred ca are.
Nu ma bag sa îți mai dau sfaturi ca sincer nu ma pricep la supe la plic si de-astea...
Poti incerca, dar daca vezi ca nu e ok opreste-te. Si incearca alta metoda. Daca vrei slabit ieftin poti incerca si asa ceva:
https://www.laviniabratu.ro/dieta-mea/
Si asta chiar e nutritiv.
Mie imi place tanti asta. E nutritionist. Arunca un ochi si la ce zice ea. Nu e scump ce zice ca e nevoie in dieta asta. Fa si un calcul daca vrei.