| FlorinDiablo a întrebat:

cu mult timp in urma am facut o operatie de hernie inginala, de atunci totul e normal din punct de vedere sexual, insa testicolul la care am suferit interventia e deosebit fata de celalat adica cel care a suportat interventia e putin mai sus fata de celalat si cand sunt in erectie acesta urca exact langa penis. E normal sa fie asa dupa aceasta operatie? Intreb aici ca poate unul dintre voi sa m-ai confruntat cu problema

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, din cauza cicatricii, nu cea de la piele, cea de la tesuturile din profunzime, din funiculul spermatic. Ca orice cicatrice, este un pic retractila, adica este mai mica de volum decat tesutul pe care il inlocuieste si trage de tesuturile vecine. Nu e nimic grav sau ingrijorator, poate doar insestetic daca vrei sa o consideri asa (nu conteaza, dupa mine)

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, e normal. Ai o mica cicatrice acolo care tractioneaza un pic testiculul

| FlorinDiablo explică (pentru Brigaela):

Din cauza cicatricei se ridica? Ar fi bine sa fie asa dar cred ca e alta cauza au fost putine complicatii cand mi-au scos firele

| Brigaela a răspuns (pentru FlorinDiablo):

Da, din cauza cicatricii, nu cea de la piele, cea de la tesuturile din profunzime, din funiculul spermatic. Ca orice cicatrice, este un pic retractila, adica este mai mica de volum decat tesutul pe care il inlocuieste si trage de tesuturile vecine. Nu e nimic grav sau ingrijorator, poate doar insestetic daca vrei sa o consideri asa (nu conteaza, dupa mine)

| FlorinDiablo explică:

Nu conteaza estetic atat de mult ca stii vorba aia cand esti in focuri nu se mai uita nici dracu... Ms frumos pentru promtitudine si pentru raspuns te pot rasplatii doar cu o fundita mersi frumos!