| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a întrebat:

Cum e o operatie de scos popili/noduli de pe corzile vocale? Doare? Cat se plateste?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| ShadoWCrist a răspuns:

Te doare cand iesi din sala de operatie si in urmatoarele 2-3 zile.Cand esti in sala de operatie te anesteziaza

| ArthurKn a răspuns:

Nu, nu doare. Iti spun din propria experienta. Tu ai sa dormi si probabil o sa visezi cum ti-o tragi cu chinezoaica, in timp ce te opereaza.
Partea nasola vine dupa operatie, pentru ca iti va curge mult sange si o sa ai nevoie de cateva pachete de servetele.
Si, cred ca o saptamana-doua te v-a durea unde te-a operat.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk explică (pentru ArthurKn):

Imi poti lasa id-ul, skype-ul tau te rog vreau sa mai vorbim!?

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk explică (pentru ArthurKn):

Te tine in perfuzii cat timp esti in spital? Se fac injectii? se face repaus vocal? Si acele exercitii de vorbire? imi poti explica, te rog

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk explică (pentru ItsMeUncleDolanOrDolanDuk):

Iar dupa revine vocea la normal? Ms

| Mitrea_Octavian_1993 a răspuns:

De durut nu doare ca te anestesiaza iar pretul nu il stiu

| admiterea a răspuns:

Nu se plateste, si se face sub anestezie, nu doare. Recomand cu tarie institutul Orl din Bucuresti

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk explică (pentru admiterea):

Imi poti lasa id-ul, skype-ul tau te rog vreau sa mai vorbim!

| Adrian_Roberto_1990 a răspuns:

Tot ce stiu si sunt sigur e ca te adoarme apoi te trezesti cu dureri in gat(nu pentru ca e operatie vocala, pentru ca te-a adormit cu gaz)si durerea de gat tine o zi in spital internat sau scos, si nu vei putea manca nimic, decat ceva moale

| Alecs132 a răspuns:

Nuuu,nu doare...Doar putin Muhahahaaahihi