| skycraper a întrebat:

cum pot sa cresc mai inalt? Momentan am 1, 70 si 18 ani, si as vrea sa am macar 1, 75.
As dori sa-mi spuneti niste metode de a creste inalt, prin mancaruri naturale sau prin diferite exercitii, nu stiu, daca ma puteti ajuta dau funda.

Si sa suneti va rog daca au functionat in cazul vostru, mersi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| brutus123 a răspuns:

Eu cred ca e perfect la 18 ani sa ai 1, 75. dar nu cred ca e posibil sa cresti intentionat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai e un sport baschet la el muschii iti lucreaza foarte mult iar cand sari ei se intind eu am practicat acest sport de la 10 ani si acum sunt destul de inalt. Sper ca am putut sa te ajut!

| skycraper explică (pentru anonim_4396):

Mersiwinking
E cam p**** TPU la anumite faze

| alabalaportocalala a răspuns:

Pai prin inoti poti creste foarte repede si sanatos dar sa stii ca daca tui deja ai 18 ani nu cred ca mai poti creste! trebuia sa te apuci pana acum de un sport sau ceva de genuwinking
eu nu am avut nevoie de niciun sport.am 15 ani si am 1.80laughing big grin

| Deeeeeeia a răspuns:

Salut!happy
Cunosc niste persoane care intr-adevar s-au mai inaltat cu ajutorul practicarii unui sport. Basket spre exemplu. happy Incearca si tu si vei vedea rezultate.
Si nu numai atat, te mentine in forma si o stare permanenta de binewinking.