| ciufiXXXXXX a întrebat:

, sunt cam pitik si as vrea vrea sa cresc...
imi ziceti niste exercitii sau metode prin care as putea sa ma mai inalt.
fundabatting eyelashes

13 răspunsuri:
| PhotoIsMyLife a răspuns:

Bună!
Fă înot, baschet, handball, volei, mănâncă sănatos! Ajută, și dacă sari coarda, ce ține de sărituri.
Baftă!

| OliviaHoran a răspuns:

Sincer.nu cred ca exista exercitii pentru cresterea in inaltime...Doar sportui: baschet, Volei, handball, inot.

Succes

PS: Depinde de ce varsta ai. Daca ai peste 18. 20 maxim nu prea mai ai sanse de crestere.
GossipGirl

| Wonderland a răspuns:

Joaca baschet sau volei

| ELLSSA a răspuns:

Sportul : bascket, innot. Dar nu uita si de mancarica(vitaminele, proteinele, glucidele, lipidele, fibrele).

| AnnaMaariia a răspuns:

Tu fata.happy
tu esti pitika?
esti mai inalta ca mine s eu sunt mai mare ca tine... unde vrei sa te ma inalti stai ca ai destul timp

| blue95 a răspuns:

Incearca basket sau innot

| raluk1997 a răspuns:

Hmmm...incearca exercitile la spaliere(daca ai in sala de sport de la scoala) si eu sunt mica de inaltime...am 13 ani si 1, 55 inaltime, in 2, 3 saptamani am crescut 5 cm. Incearca, la mine a mersbig grinwinking

| Deea10_8134 a răspuns:

Buna! Daca ai peste 18 ani nu cred ca poti sa te mai inalti, dar daca ai mai putin ai putea sa te inscri la volley sau baschet, ai putea sa faci putina gimnastica dimineata, sa te duci la bazin, sa faci jogging.Sau ai putea sa te agati de o bara si sa stai cateva minute.Baftawinking

| alexe333 a răspuns:

Practica baschet.Iti spun din proprie experienta:merge

| BrigitteMore a răspuns:

Fa baschet.
eu in 4 luni am crescut peste 10 cm dar am avut 6 ore pe saptamana

| Angelxp a răspuns:

Exercitiile la bara sunt perfecte. happy

| alexandra_8531 a răspuns:

Din cate stiu eu.nu exista.adica si eu sunt putin cam micuta... dar nu o sa incerc nici un fel de exercitii.pentru ca nu o sa cresc. datorita exercitiilor.cred.eu.ca poti slabi.sau.iti poti tonifia pielea

| Piticu_3558 a răspuns:

1) Fa sport`! Exemplu:
Baschet, inot, handball, fotballaughing sau pur si simplu alearga pe afara, cu o prietena sau cu un catelusday dreaming ori singura:d Mult succes:*