| LoStEyEs a întrebat:

big grin deci m-am gandit sa mai dau ceva jos big grin burtica in specialhee hee sa va spun ce-am mancat si ce sport practic : am mancat dimineata un sendvis cu sunca presata si o cana cu lapte. La pranz am mancat varza calita, iar acum seara mananc un fruct. Am avut 45 de minute de badminton azi.
Credeti ca e bine ceea ce fac ca sa slabesc? Daca nu dati-mi un regim ( dar nu cu mancaruri extravagante ca n-am timp )
Fundita + Votwinking tongue
P. S. Am 13 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Avatar001 a răspuns:

In primul rand ca sa slabesti trebuie sa reduci dulciurile si paine adica nu de tot dar asa mai putin si paine pe zi nu mai mult de 4 feli de paine pe zi si poti sa manaci salate ca tot e vara iaurturi cu fulgi din astea asa mai putine prajeli seara la tv(tuturor ne place sa rontaim ceva la tv)sa nu iti iei covrigei si alte din astea ci fulgi de porumb sunt niste batoane dietetice cu fructe chiar si cu ciocolata si sunt foarte bune poti sa iei si biscuiti din acea belvita star.cam atat cu alimentatia acum sa trecem si la sport:
In fiecare seara sau dimineata fa exercitii si in cateva zile o sa se vada eu fac de miercuri si deja se vede .nu conteaza ce exercitii faci dar important e sa incepi cu 5 10 15...si cand ai ajns la 50 iei o pauza ma refer 5 genoflexiuni pe urma 10 si alete exercitii care alegi sa le faci eu de ex fac cu coarda:pun coarda intinsa pe jos si sar in jurul ei din stanga in dreapta sau orice vrei tu sa faci dar sa nu fie foarte abosotioare.
Poti sa iesi afara cu prietenii si sa faci gioking sa sari coarda orice nu conteaza dar sport sa fie poti sa iti inviti prietenele sa dansati chestii de genul asta dar ideea este sa nu fi sedentara ci sa faci sport mult si mai putin la calculator pentru ca ingrasa si dormitul la pranz sau lenevitul in exces iese clar din discutie (somnul ingrasa)dormi decat noaptea cat ai nevoie si in rest ce sa iti zic daca respecti o alimentatie bazata pe fructe si tot ce ti-am zis si daca faci sport iti garantez ca o sa slabesti si daca sari coarda destul de mult o sa fi muschi si patratele pe burta si la piciore la pulpa sus pielea o sa se intareasca nu o sa mai atarne iti zic din propria experiente.si apropo ce inaltime ai si cate kg?pentru ca de ex daca ai 1,50 trebuie sa ai 40 de kg pentru ca trebuie sa ai cu 10 kg mai putin decat numarul de dupa virgula si tu cum ai 50 trebuie sa ai 40 cu 10 kg mai putin .este un simplu exemplu.sper ca te-am ajutat.Funda?

| LoStEyEs explică (pentru Avatar001):

Sa fiu sincera, raspunsul tau e chiar cel mai bun! dar nu dau funda la cersetori, deci. tongue ar fi mai bine sa-l lasi pe cel care a pus intrebarea sa decida care e castigatorul, fara ca sa ceri si tu o funda. asta e o lipsa de educatie. straight face

| Avatar001 a răspuns (pentru LoStEyEs):

Gindestete si sa stai sa perzi timpul sa scrii ca sa raspunzi nu merita o funda. Eu nu cersesc ci doar ol intreb.

| pushtius1 a răspuns:

Sincer la varsta ta nu iti recomand sa slabesti, dar daca zici ca vrei sa dai burtica jos, poti incerca in special exercitii nu neaparat regimuri/diete, iti recomand un site care iti genereaza in urma unui test o sumedenie de exercitii, regimuri si diete care te pot ajuta in ceea ce-ti doresti: http://www.slabeste-usor.info succes si spor la modelarea abdomenului;)

| Your5angel a răspuns:

Wow draga mea! :-o aceasta nu e o dieta si plus 13 ani? mai ai timp sa slabesti esti inca mikutza! acush iti dau o dieta boona