| Bogdanpalintineanu a întrebat:

daca am insuficienta respiratorie si fumez ce risc sporesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| justanotheruser99 a răspuns:

Riscul de a face o criza respiratorie. Încearcă sa te lași, daca nu poți, îți sugerez sa nu fumezi mai mult de 5 țigări pe zi.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Risc marit de sufocare, poti ajunge in urgenta in spital.

| CuriousStuff a răspuns:

Riscul sa ti se agraveze insuficienta respiratorie si sa faci o vizita la Terapie intensiva cu un tub in gat si probabil inconstient. (intubat)
Eu zic ca mai bine te lasi.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Iti recomand sa nu mai fumezi. Iti faci rau din toate punctele de vedere si iti distrugi viata singur.

| Alicezzz a răspuns:

Mergi la medic si te va lamuri exact! Insuficienta respiratorie clar este acutizata de fumat deci lasa tigarile sau rarestele.

| GreenVoid a răspuns:

Sa te sufoci si sa mori?

| aspectief a răspuns:

Stai linistit nu se intampla nimic
Funda?

| 08Yonutz17 a răspuns:

Salut...nu te lua după nimeni.asculta ce îți zic... Dacă fumezi o ora ai respirație mai grea dar nu este nimic neînregula