| OmuFoarfeca a întrebat:

De ce atunic cand subt suparat sau trist mi-e din ce in ce mai greu sa respir? Poate fi insuficienta respiratorie sau e altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Pot fi atacuri de panica, si mie mi se intampla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o criza facuta pe fond nervos. Vorbeste cu un psiholog, fara jena.

| Rax a răspuns:

Daca ai o senzatie de sufocare si pe deasupra si un sentiment de frica iminenta, iar bataile inimii sint accelerate, ar putea fi atac de panica, care am inteles ca poate aparea si la adolescenti(nu doar la cei maturi).te poate ajuta sa citesti de pe net despre anxietate, poate intri in aceasta categorie.

Răspuns utilizator avertizat
| VeteranReintors a răspuns:

Salut! Daca plangi mult si esti trist poti intra in depresie sau sa faci ceva boala. Fa-ti prieteni, distreaza-te. fa-ti iubita...