| Razvan980607 a întrebat:

Daca i-au calciu cu vitamina D3 o sa am posibilitatea sa cresc sau sa-mi intareasca oasele sa numai cresc? Mentionez ca am 16 ani si 171.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| DrLolo a răspuns:

Cea mai buna solutie estebsa faci un sport
Si in ce priveste vitaminele iti recomand Vital Energi de la farmaciile naturiste
Bea multe lichide
Manca branza, oua, carne consuma mult lapte si nu uita sa faci un sport daca nu iti permite timpul il poti face si acasa