| VladGH a întrebat:

dati niste sfaturi bune, am alergie de cind ma tin minte, am mai fost la medic mai inainte si luasem niste pastile, dar acum au venit caldurile si ma navalit alergia iar. Alergia mea a aparut asa acum : au venit caldurile si transpir, mi-au aparut niste punctisoare rosii ( pe umeri, pe piept, pe spate), daca ma duc in dus si dau cu apa rece atunci imi dispar, dupa ce transpir din nou imi apar iarasi si ma maninca pielea. Ce sa le fac oare, ca-ci apar tot mai multe si mi se vad si pe git. Aveti voi ceva remedii pina ma duc la medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Încearcă terapia Bowen. Terapeuta la care merg eu a apelat la această metodă chiar pentru că era alergică în cel mai nasol mod, era nevoită să meargă la serviciu cu perfuzia în venă. Acum nu mai are nimic. Pe motiv că a funcţionat, a ajuns să caute cursuri de Bowen şi în cele din urmă să profeseze.
Eu zic să încerci, am văzut multe persoane simţindu-se semnificativ mai bine în urma practicării acestei terapii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pentru problema ta nu exista remedii.
Trebuie mers la un alergolog sa-ti prescrie tratamentul potrivit.
Te pup!