| VasileXd a întrebat:

de 1 an am ceva pe nas, care seamana cu un cos. totul a inceput cand eram in Grecia si mi-a aparut un cos imens, l-am strans a iesit catva puroi dar nu s-a bagat in piele. la nu stiu cate saptamani iar se facea mare cu puroi, il strangeam si tot nu se baga in piele. iesea o gramada de puroi. pana la urma, am incercat niste creme, am avut norocul sa nu mai faca puroi. am fost la dermatolog si mi-a zis ca am un stafilococ auriu, am facut injectii, am luat antibiotice dar nimic. ma dadeam cu creme, spirt, betadina si nimic. astazi, nu ma deranjeaza, dar la soare e mai rosu iar la frig sau intuneric nici nu se vede. PS.: era doar un cos, pana cand au fost 2, unul langa altul...strangeam de unul, ramanea celalalt in picioare, strangeam de celalalt, iesea cel care l-am strans. Intrebarea mea e: e chiar un stafilococ sau altceva? ce pot sa fac sa se bage in piele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| MozZatY a răspuns:

Salut, ai fost la doctor si cu toate astea neceri si noua sfaturi? happy cel mai bun sfat pe care pot eu sa ti-l dau este sa te dai cu fond de ten, nu dispare dar isi face treaba happy sanatate