| mariansarivan a întrebat:

de ce ma ia ameteala cand fumez eu fumand de 3 luni si fumez cam maxim 5 tigari pe zi si daca trag repede imi vine rau si imi trece cam in 10 minute.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Deliiiia a răspuns:

E clar ca fumul reactioneaza mult mai rau cu organismul decat la alte persoane. Ai parte de sindrom vertiginos la fiecare tigara, incearca sa te lasi.

| matrix100 a răspuns:

Daca as fi in locul tau as consulta un doctor, doctorul de familie...

| Maioru a răspuns:

In momentul in care tragi din tigare plamanii simt ca o "avarie", oxigenul este mai putin si in creier de asemenea si atunci apare ameteala.