| Danişor a întrebat:

de ce nu mai am motivatie? Nu am chef sa fac nimic, ma simt plictisit tot timpul.Care ar fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Treci printr-o perioada mai proasta. Poate esti si putin deprimat. Multor oameni li se intampla asta. O sa treaca. Cauta sa-ti regasesti motivatia.

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru AFR81):

Corect, tuturor ni se intampla. Adu-ti aminte de ce ai început happy

| Violleta2022 a răspuns:

Care-i cauza?
Lenea care te domina!

| Freya1 a răspuns:

Gaseste si tu o activitate care sa iti placa sau iesea la aer la o plimbare. Poate te-a prins si astenia de primavara.

| ziftode a răspuns:

Un ardei iute mic si "dulce" infipt (cu dedicatie) unde soarele nu patrunde face minuni REALE... INCEARCA rolling on the floor

| Kogaion a răspuns:

Daca stai toata ziua si nu faci nimic, e logic ca n-ai nici o motivatie si esti plictisit. Fa ceva in timpul liber, nu sta degeaba, fa un sport, iesi in oras cu prietenii, du-te la munca daca nu esti la scoala, etc.

| Harley18 a răspuns:

Mai iesi din casa mai fa-ti prieteni noi si asa vei scapa de plictiseala.
Inscrie-te la niste cursuri, ocupati timpul mereu cu ceva.winking

| esteamstaff a răspuns:

Salut, stiu cum este sa nu mai ai chef de nimic si nu e prea placut, cauzele fiind destul de mult iar majoritatea fiind legate de educatia-cresterea oferita de parinti. Eu am reusit sa scap de aceasta problema inscriindu-ma la voluntariat happy Iti recomand si tie sa faci la fel happy

| SelenaAlexa a răspuns:

Depresie.