| anonim_4396 a întrebat:

Salut tpu.De ce tin un umar mai jos ca celalalt. am fost la doctor si nu am nicio problema la coloana. desi cateodata nu am echilibru si parca o iau intr-o parte cand merg, si parca nici nu pasesc ok. cateodata. dar la radiografie a iesit totul bine.Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Deliiiia a răspuns:

Buna, oare nu ai unul din membrele inferioare mai mic decat celalalt? O diferenta mica, dar sa fie. Cu toate astea, ar fi trebuit sa apara o scolioza. Ai fost cu radiografia la medic specialist sau doar la medicul de familie? S-a uitat putin la spate? Din cate am inteles sunt niste devieri care poate nu se vad pe radiografie.

| anonim_4396 explică (pentru Deliiiia):

Medicul de familie s-a uitat la spate. El zice ca n-as avea, dupa a mai controlat si a spus ca ar fi un pic aici.A spus ca nu am in concluzie. am fost sa imi fac radiografia si mi-au spus ca nu am nimic.