| DontStop a întrebat:

Salut TPU,de ceva timp am o problema cu,care ma confrunt atunci cand fac alergare cu miscari bruste(sprinturi,footbal,etc),mentionez ca fac sala de ceva timp si cand ridic greutati nu am absolut nici o problema,durerea e pe undeva deasupra piciorului stang,la osul de deasupra,are legatura in mod special cu piciorul stang,pentru ca durerea mi-o declansez cu miscarea piciorului stang,durerea se manifesta cu intepaturi, foarte dureroase. Dupa 2-3 zile durerea ma lasa daca nu mai fac efort(alergari), o sa merg la medic dar as vrea niste sfaturi cu ce ar putea fi.Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Poate fi sciatica.

| DontStop explică (pentru viotedy):

Si atunci de ce nu ma doare si cand ma antrenez la sala?, e mai solicitant decat alergatul.

| viotedy a răspuns (pentru DontStop):

Doare doar la anumite miscari.ar trebui sa faci o radiografie la bazin.sau,vezi ce zice un doctor.