| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp am tulburari de echilibru, si mai mereu o iau in partea dreapta. In ultima saptamana am observat ca piciorul drept, ori e mai scurt/lung. ori e umflat. nici eu nu stiu ce simt. Simt doar ca dreptul e diferit de stangul. Ce problema poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Problema de echilibru este problema neurologica.
Apare, de regula, in urma unei afectiuni la nivelul creierului (soc mecanic, stress sau chiar stroke etc.).

Mergi URGENT la un medic neurolog bun pentru investigatii!

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

AM 15 ANI, nu sunt gras, nu fumez, nu beau, cum as putea avea AVC?

| Edisor27 a răspuns:

Consulta un medic specializat (ortoped) el iti va da diagnosticul corect