| Master1ro a întrebat:

De curand am inceput niste exercitii fizice si anume 30minute alergare si 100 genoflexiuni pe zi.
In cat timp se vor vedea rezultatele?
Sunt constient ca nu o sa slabesc in cateva zile.
Pe mine ma intereseaza mai mult sa subtiez pulpa piciorului.
Sunt potrivite aceste exercitii?
Cand este recomandat sa le fac, eu le fac seara de obicei.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Din pulpa piciorului nu poți da jos, se tonifică și crește rezistența în acei mușchi.
Ai grijă de tine.
Pa, pa.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Stai relaxată, în primele două săptămâni se tonifiază masa musculară, abia după o lună apar primele semne dacă ai o dietă săracă în calorii.
Nu te hazarda că slăbești în câteva zile.
Pa, pa.

| Master1ro explică (pentru Legiuitoarea):

Se pare ca se condunda genul!
I, m not a girl, i`m a boy!
Nu mai mananc produse fast-food de aprox. 2 ani.
De asemenea nu mananc paine decat foarte rar.
Se pare ca am creat ceva confuzii pe aici!

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Master1ro):

Bună.
Și nu o mai dansa în engleză, băiatule.
Nu numai pâinea și fast-food-ul aduc surplus de calorii, mai sunt destule alimente calorice!
Pa, pa.

| Master1ro explică (pentru Legiuitoarea):

Imi cer scuze daca te-am deranjat cu ceva.
Problema este ca mananc foarte putin si nu mananc gras, mananc mai mult fructe, salate, etc, deci mancaruri usoare.
Nu sunt supraponderal, daca te gandesti la acest lucru, in sus sunt OK, dar doresc sa dau putin jos din pulpa piciorului cum am spus mai sus.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Master1ro):

Bună.
Din pulpa piciorului nu poți da jos, se tonifică și crește rezistența în acei mușchi.
Ai grijă de tine.
Pa, pa.

| DoubleCO a răspuns:

Dulciurile evitale cel mai mult. Crede-ma ca alea au cel mai mare impact!

| miawiu a răspuns:

Bicicleta te va ajuta sa arzi calorii si sa tonifici musculatura, dar eu iti recomand alergare usoara minim 30 de minute pe zi,vei simtii diferenta,un alt exercitiu eficient pe langa alergare sunt,,scarile"sau daca nu ai posibilitate sa faci scari fa niste fandari cu gantere, vei tonifia si coapsele si fesierii foarte bine

acum mai este o parte legata de dieta in care trebuie sa reduci alimente ce contin grasimi animale, zaharurile simple, foietaje, prajeli etc

| Aηηush a răspuns:

Am incercat si eu asa, dar ti-as recomanda sa nu te chinui si sa alergi atat dimineata si seara si sa o lasi mai moale cu fast-food si cu painea. Sper ca am fost de ajutor kiss

| Bulimiarexia a răspuns:

Rezultatele nu se vad doar prin sport, trebuie sa ai si o dieta constanta. Adica sa nu mananci din 5 in 5 minute happy Mai ridica putin exercitiul si scade mancarea