| twitttttt a întrebat:

Am multa grasime depusa pe pulpa piciorului si pe bulane....Mai joc fotbal din cand in cand dar as vrea niste exercitii pe care le pot face ca sa slabesc in acea zona(cum ar fi saritul coardei,genoflexiuni etc. ),excluzand inot-ul, fotbal-ul, baschet-ul etc...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexisKim a răspuns:

Sall.Eu te.as sfatui sa faci cateva exercitii dimineata si seara inainte sa manaci precum alergatul, saritul corzi etc dar sa nu faci genoflexiuni pentru ca iti vei ingrosa picioarele

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite cateva sfaturi:
-mergi cu bicicleta
-alearga
-fa genoflexiuni(cam 100 pe zi)
-du-te la inot
-mananca sanatos, de 3 ori pe zi(uite un site profesional: www.drmenci.ro/ )
-sari.