| anonim_4396 a întrebat:

de doua zile mi se zbate muschiul de la umar, este un muschi mic, parca as avea o inima mai mica, cine s-a mai confruntat cu aceeasta problema si cum va trecut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| micurutza2005 a răspuns:

Cred ca se numesc fasciculatii musculare pot fi de la un efort lipsa vitaminelor mineralelor din corp sau ceva neurologic sau te-ai lovit poti sa incerci niste magne B6 sau altceva dar trebuie sa mergi la dr. daca persista problema si odihneste-te mai mult.

| giony54 a răspuns:

Este un spasm din cauza lipsei de magneziu si zinc din muschi.Se trateaza cu suplimente alimentare CaliVita.