| anonim_4396 a întrebat:

de vreo 3 zile am o senzație ca ma strânge ceva de gât, e posibil sa fie de la lipsa de calciu, stres?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| emy a răspuns:

Buna seara, draga! happy Da, poate sa fie si din cauza stress-ului sau poti sa ai probleme cu glanda tiroida. Asa ca te sfatuiesc sa mergi si la un medic endocrinolog. Multa sanatate, o seara frumoasa si o noapte linistita iti doresc! kiss Pa, pa!

| Lola200228 a răspuns:

Buna. Stai linistită am pățit și eu. Am fost la medic. Mi.au zis ca din cauza racelii am o infecție. Am primit medicamente si acum sunt bine.
Sfatul meu este sa iti faci analize de sânge, de saliva si tiroida. E posibil sa ai si lipsa de calciu dar asta o vei vedea la analize. Nu te îngrijora. Si eu m.am stresat mult si sa stii ca cu cat te stresezi mai tare mai tare te strânge. Ce simti tu e un nod in gât. Du.te la medic.

| Nimeni10 a răspuns (pentru Lola200228):

Nu prea ma duc la medici

| Lola200228 a răspuns (pentru Nimeni10):

Ar fi cazul

| Fiwi a răspuns:

Poate nu esti destul de hidratat, incearca sa bei mai multa apa, ai grija sa nu stai in prea mult aer conditionat. Lipsa de calciu nu prea are legatura cu asta, nici stresul, doar daca esti supus zilnic unei munci stresante. Daca problema persista incearca sa mergi la un medic happy