| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema TPU. Cand stau in pat in vine senzatie de frica fara motiv straight face ce poate fi? Stau linistit in pat la TV ma ia senzatie de frica interioara e foarte naspa tine maxim 2-3 minute straight face Precizez ca am lipsa de calciu si fier e posibil si aceasta cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Da, carenta de minerale poate fi o cauza pentru crize de panica.
Mai pot fi si alte cauze, oboseala cronica, stresul, surmenajul.
Ia suplimente de calciu si fier, si bea de doua ori pe zi cate un pahar cu apa in care ai amestecat 2 lingurite de otet si o lingurita de miere. Si otetul si mierea trebuie sa fie naturale.
Sau in loc de asta sa consumi sucuri naturale - la storcator, nu din comert, sau fructe/legume proaspete.
Si polenul de la albine este foarte bogat in minerale, ai putea sa iei o lingurita zilnic la masa de dimineata.

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| alin334 a răspuns:

Esti paranoiclaughing? ai fumat pre mult iarbalaughing

| TuttyFk a răspuns:

Nu fumez nu beau alcol nu ma droghez abia implinesc 14 ani in august straight face

| AdyP20 a răspuns:

Poti sa te duci la un doctor poate suferi de atacuri de panica.

| Root4004 a răspuns:

Du-te la doctor! Nu pai spune pe TPU ca unii pot sa-ti dea tot felul de sfaturi in gluma, proastea etc. Asta-i sfatul meu. Intreaba doctorul! happy

| TuttyFk a răspuns (pentru Root4004):

Oricum cei ce dau raspunsurile asa la misto nu o sa ia decat voturi stupid si negativ. Multumesc am intrebat doctorul intr-adevar a zis ca ma sperii eu ( mi-e nu imi venea asa niciodata chiar daca ma speriam de nu mai puteam ) si a zis doctorul ca mai e cauza si lipsa de fier si de calciu

| Root4004 a răspuns (pentru TuttyFk):

Bv. happy sper sa fi bine!

| TuttyFk a răspuns (pentru Root4004):

Voi fi ca totul este din cauza fobiei de scoala ( nu mai am senzatii de panica deoarece cand simt ca vrea sa vina sau chiar daca nu trag aer in piept pe nas si il dau afara pe gura este foarte bine si am scapat de ele. restul e de la lipsa de fier ( cel mai mult ) si lipsa de calciu

| Sahashi a răspuns:

Nu cred ca lipsa de calciu afecteaza cu ceva situatia asta. eu cred ca te ai speriat tu de ceva si cand e prea liniste in casa te sperie si dupa iti trece eu cred ca ii ceva ce iti provoci singur

| AlexIonete a răspuns:

Esti alcoolic? te droghezi? poate asta e motiviu... iti trebuie si niste vitamine

| Basarabeanca a răspuns:

Incearca sa te rogi in gand.te va ajuta