| anonim_4396 a întrebat:

.. deci sa incep am 12 ani, si na nu stiu cum sa spun dar sunt foarte fricos, adica de ex: eram o data la strand si m-am taiat putin la deget, eu fac din tantar armasar : credeam ca va trebuii sa ma cos sau ceva de genul dar era doar o rana putin mai mare, care se trata prin betadina sau alte substante/geluri din astea, dau putin mai tare cu capul in minge de fotbal, si ma doare putin, ma gandesc la ce e mai rau ca mi s-a spart de ex un vas de sange, doamne fereste ma doare ceva putin si ma gandesc la ce e mai rau... help, dau fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlecsandraAlecsandra a răspuns:

Pai...avand in vedere ca esti foarte fricos, te sfatuiesc sa nu te mai gandesti la ce este mai rau si sa fii mai atent la ceea ce faci in viata de zi cu zi....si eu cand eram la varsta de 6 ani eram la fel ca tine, dar mama si prietenii mi-au spus sa nu mai gandesc tot timpul negativ. Sfatul meu, este sa nu mai gandesti negativ, ci sa gandesti mai mereu pozitiv. Funda? big grin

2 răspunsuri:
| Moryami a răspuns:

Si eu la fel laughing)

| Robert_Korodi_1998 a răspuns:

Frate, asa sunt si eu, totdeauna te gandesti la ceea ce e mai rau, asa eram si eu, si poate ca inca sunt, darr faza e ca nu trebuie sa te temi, deoarece iti faci mai mari probleme temandute, deoarece cand te temi intervine stresul care este o boala ce o cam au toti oamenii, si nu e bine sa fii stresat, gandeste-te mereu ca nu e nimic ce a fost a fost si gata. Daca nu te-ai lamurit, adauga skype:roby.boss18 sau I! M:korodi.robert happy Mult noroc