| Ainstain_Andrei_2000 a întrebat:

deci sa incep : am 12 ani, si nu stiu de ce dar adeseori ma cam doare capul (sunt baiat), cam inauntru gen creierul, putin mai infata, si mai sus putintelsad, nici chiar adesea ori, mai mult de 4-5 ore jumate pe calculator nu stau, o sa ma duc si la doctor pentru o radiografie, am amanat deja 2 saptamani, dar niciodata nu e prea tarziu, poate sa imi spuna cineva ce am? Nu am sangerari, doar uneori ma cam doare capul, in zona creierului, si nu stiu de ce mi-au iesit si niste cucuie, adica nu sunt foarte mari, sunt rosi, sunt la inceput putin mai mari, dar dupa 2 zile se micsoreaza si dispar, dor la atingere decat prima zi ( mi-au iesit, mai sus de frunte, de unde incepe parul, si era o zi in care daca atingeam firele de par ma durea pielea, dar mi-au trecut ( nu am fost lovit tare la cap, uneori ma mai joc fotbal si dau cu capul mai tare in minge dar sa fim seriosi nu prea cred ca e din cauza asta)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La simptomele pe care le ai numai un medic specialist ar putea sa te rezolve, in urma unor analize amanuntite.

| George3412 a răspuns:

Probabil ai encefalita.Nite virusi iti distrug celulele nervoasa asa ca du-te repede la medic celulele nervoase nu se inmultes deci cu cat te duci mai repede cu atat mai multe celule vei salva.E posibil sa ai meningita sau infarct cerebral desi nu cred. Poate fi si hemoragie cerbrala...IN ORICE CAZ DUTE LA MEDIC!