| anonim_4396 a întrebat:

Deci sunt foarte gras! Am 14 ani 1.75 si 85kg, foarte supraponderal! Cine imi spune cum pot slabi foarte repede cu program de sport foarte chinuitor si un regim strict! Sa slabesc urgent de repede! Si cum sa scap de dependenta de suc si alte prostii! Sper sa ma ajutati dau fundacrying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| ionescuandrada2000 a răspuns:

Buna! In primul rand ca sa slabesti, trebuie sa elimi din dieta ta toate mancarurile de tip Fast Food (ex:cartofi prajiti, cipsuri, hamburgeri, etc.) si toate dulciurile cumparate!
In al doilea rand trebuie sa iti faci mesele! Uite niste idei:
1.Mic dejun:Cereale cu lapte(maxim 1, 8%grasime sau mai bine cel de soia)
Pranz:Supa
Cina:Salata de legume
2.Mic dejun:fulgi de porumb cu iaurt
Pranztongueilaf de orez
Cina:Fructe/Salata de fructe
In al treilea rand trebuie sa faci sport! Nu foarte mult,dar trebuie!
NU este nevoie sa scapi de dependenta de suc si alte prostii! Poti ca in loc de sucul pe care il cumperi de la magazin, sa-ti faci tu un suc din fructe!
Ex:suc de portocale, limonada, suc de fructe
Nici de celelalte prostii NU este nevoie sa scapi, ci doar sa le inlocuiesti cu prajituri si alte dulciuri facute in casa!
Sper ca te-am ajutat!

| Dayiii96 a răspuns:

Eu am văzut la tv ca o grămadă de vedete slăbesc cate 5 kg pe saptamana cu celebra dieta ducan...intradevar stiu cum e cu mancatul dar încearcă sa iti ocupi timpul cu alte chestii care sa te impiedice sa mănânci fotball sa desenezi sau ceva si tine-te de dieta o cunostinta se tine de ea de ani întregi si arata super nu zic ca nu mănâncă si ea din când in când cate ceva dar după aceea se tine de dieta si are grija sper sa reusesti si sa te poti tine de ea...e greuta dar cu vointa se poate. Bafta! Sa îmi spui ce ai hotărât.

| anonim_4396 explică (pentru Dayiii96):

Ok, mersi poti sa imi spui in ce consta aceasta dieta?

| Dayiii96 a răspuns:

Mai am o dieta care da roade...fa exercitii la orice dieta pentru ca te ajuta sa dai jos mai repede...mai am o dieta super stricta dimineata bea un ceai/cafea fără zahar si mananca o jumătate de grape-fruit. La amiaz mananca un ou fiert si un grape fruit si seara carne de pui/peste FIARTA si la pui evita pielea...si desigur fără sucuri doar apa plata sau de la robinet daca vrei sa rontaiesti cate ceva iti recomand gref sau un fruct care nu ingrasa nu banane! Multa bafta!

| Dayiii96 a răspuns:

Gasesti pe internet dieta dukan...e doar din proteine

| Dayiii96 a răspuns:

Infometarea nu e o variantă...e o distrugere a organismului

| AncaloveMarshall a răspuns:

Eu sunt fata, am ot 14 ani si vreau sa slabesc! Doar ca eu exagerez si ma infometez ( nu mananc aproximativ nimic aproape toata ziua) am 1, 74 si 62 de kg. Si de o saptamana incerc sa slabesc. Ma rog, sa nu faci ca mine sa te infometezi. Acum un an am mai tinut regim ( aveam 75 de kg ceea ce este prea mult pentru o fata). Am urmat dieta asta si am slabit 12 kg (merge si la baieti): http://www.slabsaugras.ro/12-kg-intr-o-luna--art-2625.html
De asemenea ieseam si inca ies la alergat in fiecare zi cate 30 de minute si dupa faceam inca o ora sau o ora si jumatate de execitii fizice in casa. Tu daca vrei te poti duce la sala dar asta tine si de timpul tau. Sper sa te descurci. Daca ai nevoie de mai multe sfaturi si alte chestii poti apela la mine!