| pomirlianu a întrebat:

Dupa ce am fost la dentist sa imi plombeze o masea de atunci tot ma doare o data pe zi maseaua ma doare putin dar durerea dureaza 1 ora! Ce sa fac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MaryLover30 a răspuns:

Asa am patit si eu! Eu de obicei luam jumatate de pastila "Algocalmin" si durerea trecea imediat, dar si eu mi-am plombat 4 masele la 11 ani si atunci o doza intreaga de algocalmin era prea puternica pentru mine. Deci in cazul in care esti major sa iei o pastila intreaga! Sper ca te-am ajutat!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cu timpul ar trebui sa iti treaca durerea. Daca vezi ca persista mergi inapoi la el si explica-i.

| pomirlianu explică:

Pai ce sa faca el?

| bogdi9509 a răspuns:

Ai putea merge inapoi la dentist, ii spui care e problema si in mod normal ar trebui sa stie el ce sa faca, te mai consulta o data.