| ad2017 a întrebat:

Dupa un timp, de fiecare data cand ating "capul" dintilor ma doare foarte tare. Nu stiu de ce si este enervant.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ChaseProduction a răspuns:

Este din cauza smaltului dentar care la tine evident este mai slab, probabil din cauza ca tu consumi semnite ori te folosesti de dinti pentru a sparge chestii sau strange foarte des.
Iti las un link mai jos pentru a citi mai multe despre el si a intelege mai bine cum se distruge si cat de greu se reface:
http://www.dentistul.info/......-1869.html

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai tras frig sau ai gingivita, dar se mai poate intampla si daca ai mancat ceva fierbinte sau foarte rece