| MarioGTA a întrebat:

eu am o problema cu genunchiul de cand am cazut la fotball am tot simtit ca nu pot sa calc pe el si ma doare cand merge nu stiu cat timp. Totul ok, dupa 1 an am mers la spital sa imi faca o radiografie, i-ar dupa ce am asteptat sa apara doctora mi-ar fi spus ca am intorsa, intindere de ligamente si ca ar trebuie sa fac un RMN pentru ca cica nu se stie sigur ce am, nu stiu cum vine asta, totusi spuneti-mi o modalitate cum sa tratez intorsa, chiar daca este posibil sa nu am, vreau sa incerc fiindca altceva nu cred ca as avea, fiindca doctora a spus sigur ca asta am.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Delcatty a răspuns:

Entorsele variaza ca severitate, unele au nevoie de operatie, altele au nevoie doar de odihnirea zonei afectate si de comprese reci.
Sa faci ce ti-a zis doctorul, asa afli cu exactitate ce ai.

| AllexC a răspuns:

Nu ai tu ce face frate, Probabil trebuie sa faci o operatie foarte simpla, pentru a centra genunchiul la loc.