| AdyYingYang a întrebat:

Fac exercitii pentru masa musculara si vreau sa stiu ce alimentatie trebuie sa am:stiu ca micul dejun este cea mai importanta masa, dar vreau sa stiu ce alimente pot consuma.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Practică un sport de masă.
Multe fructe și legume cât mai proaspete, carne slabă, lactate degresate.
http://calorii.oneden.com/
Pa, pa.

1 răspuns:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu chiar, cand faci masa musculara cele mai importante sunt mesele pre-antrenament si masa post-antrenament.

Micul dejun e important doar pentru ca esti in stare catabolica, adica organismul nu a mai fost hranit de ft mult timp si se consuma din masa musculara.

Si legat de intrebarea ta :
http://www.cristianmargarit.ro/2009/12/dieta/ce-mananc-dimineata