| baiatulxboyx a întrebat:

Fac jogging in fiecare seara de 2 saptamani si nu sunt prea informat. Fac de la ora 20 la ora 21, cu pauze bineinteles. Problema e alta, trebuie sa mananc ceva cand ajung acasa ca sa dea roade joggingul? Recunosc, mie foame cand ajung acasa, dar m-am obisnuit sa numai mananc seara dupa ultima masa care o am la ora 18 - 19.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CoolSaku a răspuns:

Dupa ce faci jogging nu cred ca ar trebui sa mananci. In schimb mananca bine dimineata, iar seara mananca ceva usor, dar pana in ora 19. Nu manca fastfood si incearca sa faci rost de produse proaspete si naturale (ar fi bine daca le-ai lua de la cineva care are gradina la tara si stii ca nu le umple cu tot felul de pesticide cancerigene). Si cam asta ar fi tot, dar nu uita, nu e parerea unui expert: daca e cineva mai bine informat, si cu siguranta e, urmeaza-i sfatul.

| moxythegirl a răspuns:

Hey,nu! in nici un caz sa nu mananci! dupa ora 18 maxim 19 nu se mai mananca! Doar daca tie foame, un morcov, dar e bine ca te-ai obisnuit! Bv! Si eu fac la fel. numai ca eu merg cu bicicleta 2 ore happy si da roade! Cel mai important e sa nu mananci dupa 18-19 si sa mananci sanatos si fara euri happy Succes...aa era sa uit. nu mai fa pauze. doar de 5 min vreo 2-3 pauzebatting eyelashes Succes.

| VandIarba a răspuns:

Uite, tu esti abia la inceput. Trebuie sa retii ca nu trebuie sa te culci infometat in nici-un caz. Exercitiile cardiovasculare ( in cazul tau, joggingul) dau cele mai multe rezultate daca le faci dimineata dupa ce te trezesti si bei cateva cani de apa. Dupa ce termini sesiunea, mananci. Joggingul poti sa il mai faci imediat dupa ce termini programul la sala/antrenamentul de acasa, deoarece la fel ca exercitiul de dimineata, nu arzi carbohidrati ci arzi grasime. Sper ca te-am putut ajuta.