| Stillers a întrebat:

imi puteti spube ce sa mananc daca am gastrita? Daufumdahappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| giony54 a răspuns:

Fara mancaruri iuti,fara prajeli,fara sucuri din comert,fara fastfood, fara ardei iute, sare, zahar, usturoi.Si se poate trata cu tratamente naturiste.Iti recomand Green Care 6/zi pe care le gasesti aici : http://www.mypurnutrition.com/products/.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă ai gastrită, medicul care te-a diagnosticat trebuie să-ți indice și alimentația, este obligat!
Pa, pa.

| Stillers explică (pentru Legiuitoarea):

Pai medicul mi-a spus sa mananc tot ca imi prieste

| Andreea22X a răspuns:

Iei tratament? cand am luat eu tratament, o perioada de timp tinut un regim dat de catre doctor.acum dupa mai mult timp de atunci mananc orice. happy