| AlinxYoutubxXxDDD a întrebat:

Imi puteti spune va rog toate avantajele genuflexiunilor si flotarilor? Si dezavantajele daca exista bineinteles. FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| catanavip a răspuns:

Flotari avantaje: creste rezistenta umerilor, antebratelor, pieptului, spatelui si a articulatiilor.
genoflexiuni avantaje: intereste muschii, ligamentele, echilibrul, modeleaza posteriorul si flexibilitatea gleznelor.
Dezavantaje:doar daca ai probleme cu ligamentelele (ceea ce nu cred)
Incepe cu 10 flotari si 30 de genoflexiuni si creste progresiv numarul exercitiilor. Mult sporwinking

2 răspunsuri:
| TheGazeTTeRuKi a răspuns:

Nu rezolvi nimic doar consumi energia corpul!

| alexandraelena20011 a răspuns:

Pai avantaje: faci muschi, esti mai placut de fete, poti sa ajungi popoular
Dezavantaje:cateva saptamani pana te obisnuiesti o sa ai febra musculara
Funda te rog.