| ReViNeMaScAtii a întrebat:

Salut TPU
incerc sa ma las de fumat, am redus din tigari cand acasa nu simt asa mult nevoia de a fuma dar cum am iesit in oras sau la scoala simt imediat nevoia de a fuma...cum pot sa le las de tot?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| crystycojo98 a răspuns:

Salut, incearca la o farmacie medicala sunt niste pastile pentru lasarea fumatului.Ai sezatii neplacut cand fumezi si iti taie pofta de a fuma. Sper sati fiu de ajutor

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Daca nu ai ambitie, sansele sunt minime.

| zdrangoi a răspuns:

Simplu!
Incepe prin a nu mai cumpara.
O sa ceri cate o tigare azi, una maine, pana se vor satura prietenii si colegii si nu iti vor mai da.
Degeaba le reduci.
Raul trebuie taiat de la radacina.
Iti va fi greu o zi, doua, noua dar pana la urma scapi.
Totul e sa mai si vrei!

| ღBrokenツAngeℓღ a răspuns:

Iti trebuie vointa...winking Si daca incerci sa apelezi la gume, si la plasturi, si la diferite pastile pt.lasatul tigarilor, mi se pare o prostie. Si eu am incercat sa ma las de fumat, am stat 4 zile fara sa fumez, asta ca sa vad cata vointa am in mine, si am putut. Si acum fumez, dar fumez un timp, dupa aceea le las cateva zile...Asa pana cand o sa le las de tot.happy

| Badgirl117 a răspuns:

In primul rand ai putea sa rogi un prieten mai apropiat sa te ajute sac scapi de dorinta de a fuma! De exemplu cand vrei sa fumezi iti va reaminti sa nu fumezi sau chiar sa nu iti mai cumperi! Incearca sa le inlocuesti cu altceva! Fructe, dulciuri... ceva ce te face sa uiti de probleme sau de obiceiul acesta depilda ingetata sau cipsurile.Si mai cauta si tu pe internet si alte solutii!

| ღBrokenツAngeℓღ a răspuns (pentru Badgirl117):

Da,sa le inlocuiasca cu inghetata si chipsuri pana cand o sa vina iar la TPU sa intrebe cum scapa de kilogramele in plus ca s-a facut obeza! Bad idea!winking

| licurici15 a răspuns:

In primul rand, am vazut la parinti ca trebuie sa consulti un medic. Nu poti sa te lasi asa usor. Medicul respectiv, iti da o tableta cu niste pastile pe care trebuie sa le iei dimineata si seara(are o imagine in dreapta). Reduce-le cat de mult poti si cumpara-ti o mingiuta anti stres.
Fundawinking?