| Anonimusrocraft a întrebat:

maine merg la dentist si mi-e putin frica happy am 2 canini de lapte care au crescut ceilalti peste ei, ce imi face la dentist, imi da injectie, spray simt ceva cand imi scoate dintele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Rd79 a răspuns:

Cel mai probabil o sa-ti faca o injectie. De obicei extractiile nu dor (decat un pic dupa ce trece anestezicul).

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Iti face o injectie cu anestezic. Nu-i mare lucru, si mie mi s-a facut injectie in urma cu o saptamana la dentist. Tu doar stai cu gura cascata, nici nu o vei simti. Poti sa inchizi ochii in timpul injectiei, iti va fi mai usor.

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Salut,iti spun din experienta mea personala, cand ai nevoie de dentist mergi la dentist si rezolva problema! Iti dai seama ca o sa iti dea cu spray sa nu simti injectia daca vrei, dupa injectie si nu o sa simti absolut nimic cand iti scoate dintele. Si nu o sa simti vreo ora, nu mai tin minte exact cat dureaza efectul anestezic. Poate va trebui sa iti pui aparat dentar nu neaparat sa ii scoata. Dar stai linistit, daca o sa iti scoata sau o sa faca ceva mai serios o sa iti faca anestezie si nu simti nimic. Nu are de ce sa iti fie frica. Tin minte ca si mie imi era laughing

| Anonimusrocraft explică (pentru IoanaPuppy31):

Nu e serios pentru ca si eu ii pot scoate dar mi-e lene laughing)

| GabrielDaniel01 a răspuns:

Iti da cu un sprei nu o sa simti nimic

| Mitzu144 a răspuns:

Nu cred ca o sa iti scoată canini, am avut si eu o problema la fel, un canin mi-a crescut peste dinti si acum port aparat dentar, mai am o lună si il scot.
Rădăcina câinilor e mult prea adâncă si nu cred ca o sa iti scoată canini.