| iiooaannaa26061994 a întrebat:

Maine merg la dentist.am un dinte din care s-a rupt o bucatica foarte mica.am putut manca pe partea aia cu dintele si nu m-a durut deloc.credeti ca inainte sa imi puna plomba o sa imi dea injectie? mi-e frica de mor. dau funda funda

3 răspunsuri:
| Jenn002 a răspuns:

Mie mi s-a rupt o bucatica de masea din partea stanga de jos, de Craciun, dar anul trecut.Si am stat asa cu ea pana cand nici o pastila nu isi mai facea efectul la ce durere ingrozitoare aveam.Si am fost la dentist si a vrut sa imi faca injectie si apoi sa imi scoata nervul ca sa imi poata pune plomba.A spus ca nu se poate altfel.Si mi-a pus apoi un fel de blomba provizorie si urma sa ma duc sa imi scoata nervul dar nu m-am mai dus deoarece am fobie la ace :-s

Răspuns utilizator avertizat
| alexandra8888 a răspuns:

Da, s-ar putea sa iti dea injectie!