| Takizo a întrebat:

Mi se poate intampla ceva daca ma spal in fiecare dimineata pe cap si dupa plec la scoala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Nu este bine ca, dupa ce ti-ai spalat parul sa iesi afara din casa, poti raci si poti face sinuzita. Eu iti spun din propria mea experienta.
Chiar si vara, nu poti sa iesi afara decat, dupa cel putin 1/2 ora, dupa ce ti-ai facut baie.
Daca parul tau necesita zilnic spalat, fiind gras, atunci spalatul trebuie sa ti-l faci seara, asa nu risti nimic.
Un gand bun si multa sanatate.

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este indicat să te speli pe cap aşa de des!
Părul se spală de maxim 2-3 ori pe săptămână!

Toate cele bune.

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Nu cred că eşti aşa murdar/murdară pe cap(păr) să te speli zilnic. Odată la 2-3 zile sau de 2-3 ori pe săptămână trebuie şi e recomandat.
Succes!

| Madayna a răspuns:

Nu e bine sa te speli pe cap in fiecare zi, de 3 ori pe saptamana e mai bine.

| djdani2010 a răspuns:

Nu prea este indicat, dar ar trebui sa fi uscat/a foarte bine inainte sa pleci.

| fumsipraf a răspuns:

Da se pot intampla multe. poti ramane fara par sau poti sa-l deteriorezi facandu-l sa devina tot mai subtire.dar e ce trebuie sa te speli pe cap zilnic? ai vreo problema? ai par gras? sau fite ca sa arati bine pentru persoana pe care o placi? iti dau un sfat:spala-te o data la 3zile e ok.