| WebEye a întrebat:

am o problema,deci pentru inceput dimineata cand ma trezesc ma spal pe fata cu sapun pentru fata, apoi plec la scoala dupa vreo 2 ore incepe sa mi se uleieze fata si la ora 14 cand ies de la scoala poti face cartofi prajiti pe fata mea...(e plin de ulei).Ma enerveaza foarte tare, totimpul mi se intampla asa dupa 2 ore max dupa ce ma spal pe fata se uleiaza iar,as dori o solutie, rog seriozitate!

Răspuns Câştigător
| Bianca298 a răspuns:

Poarta mereu cu tine un pachet de servetele demachiante pentru ati putea sterge fata cand se ingrasa. De asemenea, poti folosi o pudra pentru fata care iti pastreaza tenul mat.
Succes!:* funda?

5 răspunsuri:
| afrodita3333 a răspuns:

Ai tenul gras.cel mai bine este sa consulti un dermatolog care iti va recomanda o crema pentru tipul tau de ten.Ar fi bine sa iti iei la tine niste servetele astringente si sa te tamponezi cu ele pe fata cand simpti ca se face uleioasa.

| mixxjim a răspuns:

Nu te mai spala cu sapun pe fata. Sapunul este foarte tare, ca si compozitie, curata toata grasimea de pe fata si atunci glandele sebacee secreta tot mai mult, sa acopere lipsa, si cu cat cutei mai mult cu ata le stimulezi mai mult si secreta mai mult. Spala-te cu apa calduta si pe urma foloseste un tonic de fata sa cureti mai bine sau ia-ti niste lotiuni speciale de spalat pe fata, nu mai folosi sapun obisnuit.

| WebEye explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsurile voastre sper sa imi fie de folos, dar din pacate pot da funda doar unuia dintre voi...

| Anutza_Munny_1995 a răspuns:

Pai incearca sa schimbi sapunul...si daca tot asa e incearca macar o zi sa dai doar cu apa pe fata sa vezi ce efect are......si sa ai in permanenta servetele umede cu tine si dupa ce te seli pe fata sa nu mai folosesti nici o crema

| the1campion a răspuns:

Si mie mi se intampla, posibil sa apara acnee
solutii nu exista eu zic ca trec de la sine