| DonyHD a întrebat:

nu stiu ce se intampla m-am dat un an intreg cu Zineryt pe fata si nu am avut nicio problema iar acum cand am inceput din nou sa ma dau mi se inroseste fata si se simte uscata, si ma ustura rau ajutati-ma va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Felix65 a răspuns:

Cremele de fata sunt extrem de nocive.Persoanele care le folosesc, la o varsta matura deja au riduri si arata mai imbatranite decat varsta lor reala.Probabil ca ai facut deja alergie la acest produs si nu e cazul sa-l mai incerci.Mama mea avea o fata foarte frumoasa, dar folosea numai produse naturale.Vara dadea cu legume si fructe,din cele pe care le folosea la gatit,de exemplu rosii,mult castravete si toate soiurile de fructe,iarna citricele. Daca fata era uscata,ungea din cand in cand cu smantana, unt, ulei de masline. Sper ca o sa fii bine!

| Felix65 a răspuns (pentru Felix65):

Iti multumesc ca m-ai ales pe mine si,in continuare, draga Dony ai mare grija de fata ta, dar trateaz-o naturist si vara fereste-o de soare cat se poate!

4 răspunsuri:
| Veme a răspuns:

1. Opreste Zineryt-ul. Este posibil sa fi capatat o alergie la el.
2. Vorbeste cu cine ti-a prescris Zineryt-ul. O sa-ti dea eventual altceva.

| madu1295 a răspuns:

Indicat ar fi sa mergi la medicul de familie si sa vezi ce-ti zice; deocamdata nu te mai da, poate nu-mi mai primeste tenul.batting eyelashes

| DanielaGheorghe a răspuns:

Apeleaza la un medic de familie, sau du-te la farmacie.
Probabil ca tenul tau este mai sensibil si il afecteaza.
Nu trebuie sa te dai cu mult.