| DonyHD a întrebat:

va rog sa ma ajutati de cateva zile am o iritatie pe fata cred, e asa rosie ca si cosurile si se simte pielea uscata asa si ma mananca grav imi vine sa iau rozatoarea si sa imi dau pe fata nu stiu ce sa mai fac si cand ma spal pe fata ma ustura sad stiti ce poate fii si ce trebuie sa fac sa scap? as fii recunoscator ca numai pot de mancarime si vreau sa evit sa pun mainile pe fata. funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Sa te vada neaparat un medic.Mergi la medicul de familie.

4 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Şi cu ce "rozătoare" îţi dai pe faţă? Sper că nu cu vreun şoricel, hamster sau hârciog...

| DonyHD explică (pentru angel74dm):

Scuze, am gresit vroiam sa zic "razatoare" laughing

| angel74dm a răspuns (pentru DonyHD):

Ştiu, glumeam... Dă-te cu o cremă contra iritaţiilor, iar dacă nu trece, du-te la o policlinică dermato, acolo te pune la un microscop 2 minute, vede ce ciupercă ai şi-ţi prepară o cremă exact pentru această ciupercă...

| MariaMrr a răspuns:

Da-ti cu crema de la avon, e special pentru iritatii.este posibil sa fie o alergie sau doar o simpla iritatie.happy